Novinka

Vitamín C a jeho vplyv na pokožku

Vitamín C je jeden z najdôležitejších vitamínov, ktorý by sme mali denno denne prijímať potravou. Telo si ho nedokáže samo vytvoriť, ani si ho uskladniť na horšie časy. Okrem konzumácie v potrave, je vhodné ho natierať priamo na pokožku.

A máme na to hneď niekoľko dôvodov:

  • JE DÔLEŽITÝ NA TVORBU KOLAGÉNU, KTORÝ UDRŽIAVA PLEŤ PEVNÚ, PRUŽNÚ A ZDRAVÚ
  • NAPOMÁHA PRI TVORBE KOLAGÉNU PRIAMO V JAZVIČKE
  • NEROVNOMERNOSTI NA POKOŽKE
  • NAPRÍKLAD PO ZÁPALOVÝCH PREJAVOCH AKNÉ

 

Obsahuje množstvo antioxidantov a tým chráni pokožku pred voľnými radikálmi a rizikom rakoviny kože. Zlepšuje samo obnovovanie buniek po poškodení najmä slnečnými lúčmi. Tým, že priamo podporuje imunitný systém, urýchľuje liečebné procesy v pokožke. Vitamín C dokáže urýchliť tvorbu chrasty po poranení pokožky, čím podporí hojenie a predchádza vzniku jazvy.

Kombinácia vitamínu C s opaľovacím krémom

Dokáže viac chrániť pred škodlivými UV lúčmi. Vďaka vitamínu C sa dostane účinok SPF krému do spodnejších vrstiev pokožky a tým zvyšuje jeho ochranný účinok.

Vitamín C

Má svoje postavenie aj pri odstraňovaní pigmentácií na pokožke, dokáže zosvetliť nerovnomernosť sfarbenia pokožky, podľa koncentrácie, v akej sa v krémových základoch nachádza.
Pomáha aj ľudom, ktorý trpia kožnými ochoreniami, ako ekzém, psoriáza, atopická dermatitída. Pomáha pokožku hojiť, zapája sa do procesu zápalových prejavov, dokáže zredukovať zápal , podporiť pevnosť pokožky a tým jej ochrannú prirodzenú bariéru, zvláčňuje suché miesta, redukuje podráždenie a tým následnú bolestivosť.

Vitamín C je takým „životobudičom“, dodáva nielen pokožke, ale aj celému telu vzpruženie, energiu.

Objednajte si u nás termín už dnes.

Chcem objednať termín

Tento web používa súbory cookies – technológiu potrebnú pre vykonávanie analytiky, prieskumu užívateľov a zlepšovanie funkcií webstránky. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Podrobnejšie informácie nájdete na podstránke cookies.